اداره ثبت شرکت ها , آدرس اداره ثبت شرکتها تهران

اداره کل ثبت شرکت ها

با بزرگتر شدن جوامع در سرتارسر کشور و دنیا رشد اقتصادی موجب بروز ایجاد مشاغل و کسب و کار زیادی شده است و هر روز نیز بیشتر و بیشتر می شود . به ویژه در کشوری در حال رشد و توسعه مثل ایران که رشد چند برابر است . از طرف دیگر کسب و کار در فضای مجازی نیز به شدت در حال رشد می باشد . تمامی این شرکت ها و موسسات در سطح کشور خدماتی را ارائه می کنند یا اینکه محصولات خود را به فروش می رسانند . برای ساماندهی تمامی این شرکتها و حفظ امنیت و محافظت از حق قانونی شرکت ها سازمانی به عنوان اداره ثبت شرکت ها تاسیس شده است .

اداره ثبت شرکت ها

آدرس دقیق اداره ثبت شرکت ها در تهران

تهران- خیابان میرداماد- تقاطع اتوبان مدرس- پلاک ۲۷۵

کد پستی: ۱۹۱۸۹۱۳۳۳۶

تاریخچه تاسیس اداره ثبت شرکتها

تاریخ تاسیس این سازمان دولیتی ( اداره ثبت شرکتها ) به تصویب قانونی با عنوان ثبت شرکتها بر می گردد . این قانون در سال 1310 تصویب شد و در سال 1327 نیز اداره ثبت شرکتها و علائم تجاری و نیز ثبت اختراعات در راستای حمایت از مالکیت تجاری , کشاورزی و صنعتی به کنوانسیون پاریس (مادرید) پیوست .

در سال 1327 اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی در کنار دو اداره دیگر با عناوین ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری و ادراه مالکیت صنعتی تاسیس شد .مهمترین نقش اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی در تعریف بنگاه های اقتصادی و تامین امنیت اقتصادی خلاصه می شد . از طرفی این اداره حمایت حقوقی و قانونی از مالکیت معنوی اختراع ها طرح های صنعتی و علامت های تجاری را نیز بر عهده دارد .

تقسیم اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی

در سال 1386 اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی برا سازماندهی دقیق و بهتر به دو ادره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری و اداره کل مالکیت صنعتی تقسیم شد.

موسسه ثبت شرکت ذهن ناب :

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت برند و ثبت شرکت می توانید با مشاورین ما در موسسه ثبتی حقوقی ذهن ناب تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ثبت شرکت ما بهرمند شوید :

۰۹۱۲۲۹۳۸۲۱۸

وظایف اداره ثبت شرکت ها

بر اساس قانون و آئین نامه ثبت شرکت ها که در سال 1310 تصویب شد وظایف اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به صورت زیر تعریف می شود :

  • ثبت موسسات غیر تجاری ایرانی , ثبت شرکت های تجاری و انجام ثبت تغییرات شرکت بعد از ان .
  • ثبت دفاتر تجاری و غیر تجاری
  • پلمپ دفاتر تجاری و غیر تجاری
  • ثبت موسسات خارجی در ایران
  • تعیین نام شرکتهای خارجی و نیز موسسات غیر تجاری در شرف ثبت در ایران
  • ثبت شعب و نمایندگی شرکت های تجاری خارجی در ایران و ثبت تغییرات انها

با گسترش فعالیت اینترنتی اکثر شرکت ها و سازمان های دولتی اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری نیز بر آن شده است تا خدمات خود را بیشتر در سمت فضای مجازی انجام دهد تا از تردد بیش از اندازه درخواست کننده ها کم کند . چرا که متقاضیان ثبت شرکت , ثبت برند , ثبت علائم تجاری و… بخش زیادی از کار خود را به راحتی می توانند از طریق وب سایت ثبت شرکت ها انجام دهند .

به راحتی متقاضیان می توانند امور ثبتی خود اعم از ثبت شرکت , ثبت برند , ثبت لوگو , ثبت تغییرات شرکت ها , تنظیم درخواست ها و مدارک مورد نیاز بخشنامه ها و …. را از طریق سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به سادگی انجام دهند .

البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که انجام امور ثبتی نیاز به یک تخصص و مشاوره می باشد که قبل از اقدام باید شما با موسسه ثبتی وحقوقی ذهن ناب تماس بگیرید تا به صورت کامل شما را در این امر راهنمایی کنند .

ثبت درخواست ثبت شرکت و برند

CAPTCHA
لطفا صبر کنید