استعلام آنلاین برند , استعلام ثبت برند آنلاین

استعلام آنلاین برند پیش از ثبت

جهت آغاز تولید یک محصول یا ارائه یک خدمت باید بگوییم که ثبت برند پیش از استعلام برند الزامی می باشد. در واقع ثبت برند برای این منظور انجام می شود که سایرین نتوانند از نام محصول و اعتبار شما استفاده کنند. لازم به ذکر است که برند دارای مزایای زیادی می باشد.

باید اشاره کنیم که جهت ثبت برند نخست باید ببینیم که این برندی که ما قصد ثبت آن را داریم آیا به وسیله فردی دیگری به ثبت رسیده است یا نه! در صورتی که این برند قبلاً به وسیله شخص یا شرکت دیگری به ثبت رسیده باشد، در این صورت شما دیگر نمی توانید آن را به ثبت برسانید و هزینه و قتی که برای این کار صرف کرده اید تلف خواهد شد.

استعلام آنلاین برند

استعلام آنلاین برند شرکت

جهت ممانعت از این مشکلات نخست نخست باید اقدام به استعلام آنلاین برند پیش از ثبت کنید. به این شکل که باید بررسی نمایید که در طبق مد نظر که همان گروه کالا یا خدمات مد نظر شما است برند مد نظر یا مشابه آن به ثبت رسیده است یا نه!

استعلام برند پیش از ثبت موجب می گردد شما بتوانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید. در واقع استعلام برند یک پروسه ای می باشد که از وب سایت اداره مالکیت فکری قابل انجام می باشد ولی اغلب افراد عادی در زمان استعلام برند به دچار اشتباه شده و تا مشاهده می نمایند که در استعلام برند و در قسمت استعلام برند نام دقیقا مشابه خودشان به ثبت نرسیده است با این تصور که برندشان پیش از این به ثبت نرسیده است، اقدام به ثبت می کنند.

باید توجه نمایید که استعلام آنلاین برند کاملا تخصصی می باشد و به همین آسانی نمی باشد زیرا غالب برندهایی که در زمان استعلام برند تصور شده که آزاد می باشند در مرحله ثبت برند اخطار خورده و رد می گردند.

علت این مسئله این می باشد که فقط منظور از مشابهت، مشابهت کامل نمی باشد و الفاظ برند حتی امکان دارد با شباهت کم سبب اخطار خوردن برند گردد. مثلاً برند آدرینا در مرحله استعلام برند مشابه نداشته و تصور می گردد می توان آن را ثبت کرد (در طبقه مواد غذایی) ولی بعد از ثبت برنده دیده می شود که به علت مشابهت با برند دلینا در آن طبقه اخطار خورده است. به خاطر همین هم می باشد که پروسه استعلام برند پیش از ثبت از اهمیت زیادی برخوردار بوده و به صورت کاملاً تخصصی می باشد.

شما برای استعلام آنلاین برند پیش از ثبت می توانید فرم مربوط به آن را پر نموده و این مسئله را به همکاران متخصص در استعلام برند واگذار کنید. متخصصین این کار، این امر را برای شما در بخش استعلام انجام داده و نتیجه را به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهند داد. لذا جهت استعلام برند، کافی می باشد که نام، شماره تماس، نام برند برای استعلام و طبقه مد نظر خود را وارد کنید سپس باید منتظر باشید تا پاسخ کارشناسان استعلام برند در ایمیل و یا تلگرام شما بیاید.