آموزش گام به گام استعلام شرکت ثبت شده به صورت تصویری

شما می توانید استعلام شرکت های ثبت شده را با استفاده از شماره ثبت شرکت و یا با استفاده از شناسه ملی شرکت انجام دهید.  بنا به دلایل مختلفی استعلام شرکت های ثبت شده حائز اهمیت می باشد و امکان دارد شما به علت های گوناگون نیازمند استعلام شرکت های ثبت شده باشید.

مثلا امکان دارد شریطی پیش بیاید که شما بخواهید با یکی از شرکت های ثبت شده قرارداد تجاری ببندید و بخواهید از اعتبار و صحت این موضوع که آیا این شرکت در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده و همچنان دارای فعالیت می باشد یا نه ، اطمینان حاصل کنید ، در این شرایط استعلام ثبت شرکت می تواند به شما کمک شایانی بکند.

و یا اینکه احتمال دارد شما قصد داشته باشید که یک شرکت را که به ثبت رسیده است ، را خریداری نمایید و جهت آگاهی از تاریخ اعتبار آن ، نیازمند استعلام شرکت ثبت شده مورد نظر باشید.

به هر حال شما به هر علتی که بخواهید استعلام ثبت شرکت را انجام دهید ؛ ما در اینجا قصد داریم تا روش آن را به صورت تصویری برای شما آموزش دهیم.

استعلام شرکت ثبت شده

آموزش استعلام ثبت شرکت ثبت شده به صورت تصویری

گام اول : شما نخست باید به سامانه اینترنتی استعلام شناسه ملی شرکت ها به آدرس http://www.ilenc.ir مراجعه کنید.

استعلام شرکت ثبت شده

 

گام دوم :  همچنان که در سمت راست تصویر ملاحظه می نمایید ، سه فیلد شناسه ملی ، شماره ثبت و نام شخصیت ( که منظور نام شرکت یا موسسه مد نظر می باشد) دیده می شود و همانگونه که در خود تصویر نوشته شده است ، پر نمودن یکی از فیلد ها کفایت می کند و با پر کردن یکی از آن ها ، نوبت به وارد کردن تصویر امنیتی در قسمت مربوطه می رسد.

گام سوم : بعد از انکه گام دوم را انجام دادید بایست کلید جستجو را کلیک کنید که بعد از آن مشخصاتی مثل شناسه ملی ، شماره ثبت ، نام شخصیت حقوقی ، نوع شخصیت ، سازمان ثبت کننده ، وضعیت و همین طور چنانچه شخصیت حقوقی مد نظرشما توضیحاتی داشته باشد ، توضیحات آن در کادر مربوطه مشاهده می گردد .

استعلام شرکت ثبت شده

*در صورتی که نام شخصیت حقوقی خود را به صورت دقیق و کامل وارد نسازید سامانه اطلاعات کلیه شرکت ها و موسساتی که حروف نوشته به وسیله شما در نام آن ها وجود دارد را نمایش خواهد داد . که امکان دارد این صورت با نام صد ها شخصیت حقوقی روبه رو شوید که بطبع یافتن شرکت یا موسسه مد نظر شما از میان این همه نام ، بسیار سخت بوده و نیاز به زمان خواهد داشت.

بنابراین توصیه شرکت ذهن ناب به شما این می باشد که زمانی که قصد جستجو و استعلام شرکت ثبت شده دارید ،سعی کنید که نام کامل ان را در سامانه وارد کنید.

گام چهارم: در این مرحله نیز بر روی مشخصاتی که از شرکت یا موسسه مد نظر تان نمایان گشته است ، کلیک کنید تا کلیه مشخصات آن ؛مانند تصویر پنجم در یک صفحه جداگانه برای شما به نمایش درآید.

استعلام شرکت

شما از استعلام ثبت شرکت ها چه اطلاعاتی را می توانید کسب کنید؟

 • شناسه ملی شخصیت حقوقی
 • ثبت کننده شخصیت حقوقی
 • تاریخ تاسیس شخصیت حقوقی
 • آخرین تاریخ به روزرسانی ( که منظور تاریخ ثبت آخرین تغییرات شرکت می باشد)
 • نام کامل شخصیت حقوقی
 • نوع شخصیت حقوقی ( مانند سهامی خاص ، با مسئولیت محدود ، و…)
 • شماره ثبت شخصیت حقوقی
 • اداره کل ثبت کننده
 • واحد ثبتی ثبت کننده
 • کد پستی شخصیت حقوقی
 • محل اقامت قانونی
 • شرایط و وضعیت شخصیت حقوقی

*دقت داشته باشید که کد پستی و محل اقامت قانونی شخصیت حقوقی که دراین صفحه دیده می شود ؛ مربوط می شود به محل اقامت قانونی که شخصیت حقوقی مربوطه در زمان ثبت تاسیس به اداره ثبت شرکت ها داده است. ولی در صورتی که آدرس را تغییر داده باشد ، در این قسمت نمی توانید آن را مشاهده کنیدو جهت مشاهده تغییرات شرکت بایست با استفاده از اطلاعاتی که از این صفحه کسب کرده اید ، باید به سایت روزنامه رسمی مراجعه کرده و از این راه تغییرات شرکت یا موسسه غیر تجاری مد نظر خود را جستجو کرده و به دست آورید.