اطلاعاتی که در روزنامه رسمی منتشر می شود

چه اطلاعاتی باید در روزنامه رسمی کشور منتشر گردد؟

شما جهت به ثبت رساندن یک شرکت باید مراحل مختلفی را سپری کنید که آخرین مرحله از این مراحل ، چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی می باشد که این مسئله سبب می گردد که عموم مردم از فعالیت تجاری شما اطلاع پیدا کنند.

روزنامه رسمی کشور به قوه قضایه وابسته بوده و به صورت شرکت سهامی اداره می گردد. بر اساس اساسنامه قانونی که در سال ۱۳۵۲ /۱۲/۲۸ تصویب شده است ارکان این شرکت عبارت هستند از :مجمع عمومی ، هیئت مدیره و مدیرعامل و بازرس قانونی . سهام این شرکت به صورت کلی متعلق به دولت می باشد و رنیس مجمع عمومی آن هم رئیس محترم قوه قضائیه می باشد.

به موجب ماده ۴ اساسنامه ( اصلاحی ۱۳۸۱/۱۱/۱۲ ) موضوع شرکت اداره و چاپ و. انتشار روزنامه رسمی کشور ، انجام سفارشات چاپی و مطبوعاتی قوه قضائیه ، وزارتخانه ها ، موسسات و شرکت های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی چاپ ، توزیع و فروش کتب و نرم افزارهای الکترونیک و رایانه ای است.

مهمترین و اصلی ترین وظیفه روزنامه رسمی کشور ، چاپ و انتشار تمامی قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی ، مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام ، آیین نامه ها و مصوبات هیئت دولت ، آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری ، چاپ و نشر برخی اطلاعیه های قانونی ، قضائی مانند آگهی های مربوط به تاسیس و ثبت شرکت ها و علائم تجاری و غیر از سایر وظایف این روزنامه می باشد. ( در صورتی که این موارد در روزنامه رسمی کشور منتشر شوند ، این مسئله سبب قانونی شدن آن ها می گردد.)

به موجب ماده ۶۹ قانون اساسی ، مذاکرات مجلس شورای عالی اسلامی باید علنی باشد و و گزارش کامل آن از طریق روزنامه رسمی کش.ر و رادیو به اطلاع عموم مردم برسد. در شرایط اضطراری اگر رعایت امنیت کشور ایجاب نماید ، به تقاضای رئیس جمهور یا یکی از وزراء یا ده نفر از نمایندگان ، جلسه غیر علنی تشکیل می گردد.

مصوبات جلسه غیر علنی در شرایطی دارای اعتبار می باشد که با حضور شورای نگهبان به تصویب سه چهارم مجموع نایندگان برسد. گزارش و مصوبات این جلسات بایست بعد از از بین رفتن شرایط اضطراری جهت اطلاع عمومی انتشار پیدا کند، این نهاد در سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را به شکل سامانه الکترونیکی ادامه داده.

اطلاعاتی که در روزنامه رسمی کشور انتشار پیدا می کنند:

برای مطلع شدن جامعه و ذی نفعان و همین طور رقبا  احتمالی ، تعدادی از اطلاعات باید به شکل دقیق و روشن انتشار پیدا کنند که این اطلاعات در زیر بیان شده اند:

  • اسم ، نوع ، موضوع ، مرکز فعالیت و آدرس و مشخصات شرکت
  • تاریخ و شماره ثبت شرکت
  • میزان سرمایه شرکت با بیان جزئیات که وجود دارد و تعهد شده است.
  • نام اعضای هیئت مدیره و سمت آن ها
  • تاریخ آغاز به کمار شرکت و در صورت محدود بودن مدت شرکت تاریخ پایان کار شرکت
  • بیان نام شرکاء ضامن در شرکت های تضامنی و مختلط

توجه:

هر یک از اطلاعاتی که در زمان ثبت شرکت در روزنامه رسمی و یک روزنامه کثیرالانتشار چاپ می گردد باید در صورت تغییر دوباره در روزنامه رسمی چاپ گردد.

چگونگی چاپ آگهی شرکت در روزنامه رسمی شرکت

برای ثبت آگهی در روزنامه رسمی ، متقاضیان باید ، بعد از انجام دادن مراحل قانونی و ثبت آگهی خود در ادرات ثبت ، به سایت روزنامه رسمی کشور به آدرس http://rrk.ir مراجعه نموده و اقدام به ثبت آگهی در این سایت بکنند.

شما بعد از اینکه موارد مورد نیاز را برای چاپ آگهی را وارد سامانه کردید ، یک شماره پیگیری دریافت خواهید نمود که با استفاده از آن می توانید بدون آنکه مراجعه حضوری داشته باشید ، از کلیه مراحل ثبت آگهی خود اطلاع پیدا کنید ( هزینه چاپ آگهی بر عهده متقاضی می باشد ).

موسسه ثبت شرکت و برند حقوقی ذهن ناب برای ارائه مشاوره در زمینه های مختلف ثبت شرکت با کادری مجرب در خدمت شما عزیزان می باشد لطفا با ما تماس بگیرید.