ثبت شرکت در قزوین , موسسه حقوقی در قزوین

ثبت شرکت در استان قزوین

جهت بیان چگونگی ثبت شرکت در قزوین بهتر می باشد که نخست یک شرح مختصری در مورد تاریخچه شهر قزوین داشته باشیم. قزوین یکی از شهر های بزرگ ایران و مرکز استان بوده و در باختر قرار دارد. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا چگونگی ثبت شرکت در قزوین را برای شما شرح داده و مدارک مورد نیاز و هزینه های ان را هم در ادامه برای شما ذکر کنیم.

ثبت شرکت در قزوین

حوزه های ثبت شرکت در قزوین و شهرستان های آن به صورت زیر می باشد:

 • ثبت شرکت در قزوین

 • ثبت شرکت در تاکستان

 • ثبت شرکت در آبیک

 • ثبت شرکت در بوئین زهرا

 • ثبت نمودن شرکت در الوند

 • ثبت نمودن شرکت در آوج

علل ضرورت ثبت شرکت در قزوین

در حال حاضر با توجه به اهمیت بازاریابی در توسعه و پیشرفت شرکت ها ، و تجارت ، به ثبت رساندن شرکت یکی از اصلی ترین ابزارهای بازاریابی محسوب می گردد. به ثبت رساندن شرکت و قانونی نمودن شرکت موجب می شود که اعتبار شرکت افزایش پیدا کند. لذا با ثبت قانونی شرکت ، شما از شرکتی معتبر برخوردار می گردید . به غیر از موارد ذکر شده ثبت شرکت سبب می شود که بتوان از مزایایی که برای شرکت ها در نظر گرفته شده است ؛ بهره مند شد. با هدف انجام دادن هر گونه فعالیت تجاری منظم ، می توان با به ثبت رساندن شرکت به اهداف خود دست پیدا کرد.

مدارم لازم برای ثبت شرکت در قزوین

 1. فتوکپی اصل شده شناسنامه و کارت ملی اعضاء هیئت مدیره ، موسسین ف سهامداران و بازرسین ضروری می باشد.
 2. ارائه گواهی نداشتن سوء پیشینه همه اعضا به همراه بازرسین
 3. نشانی دقیق شرکت و کد پستی دقیق انواع ثبت شرکت در قزوین

چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین:

به تدریج با افزایش فعالیت های شرکت ، قادر بودن شرکت برای برداشتن گام های صحیح و اصولی از اهمیت زیادی برخوردار می گردد. در این مورد می توان گفت که ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین از اولین قدم های مهم در این خصوص است. جهت ثبت شرکت در قزوین حداقل نیاز به دو نفر شریک بالای 18سال نیاز می باشد. که این دو نفر بایست حتما از اعضای هیئت مدیره باشند. باید دقت شود که در شرکت های با مسئولیت محدود ، انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره یک مسئله ضروری می باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت در قزوین یک میلیون ریال می باشد.

چگونگی ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در قزوین:

کسانی که پیمانکار ، تولید کننده و یا مهندس می باشند ؛ می توانند نسبت به ثبت شرکت هایی که در حیطه های تولیدی ، پیمانکاری و یا خدماتی ، فعالیت دارند ، اقدامات مورد نیاز را انجام دهند. در حالت کلی می توان گفت که انتخاب نوع شرکت بستگی به عواملی مانند موضوع فعالیت افراد ، میزان مسئولیت هر یک از شرکا ، اهدافی که اعضا در آینده دارند و تعداد اعضاء دارد.

چگونگی ثبت موسسه غیر تجاری در قزوین

جهت انجام فعالیت هایی مانند ارائه خدمات ، خدمات آموزشی ، خیریه ، ورزشی و .. بایست از چهرچوب موسسه ها و ارگان های غیر تجاری اقدام نمود و باید انجام این فعالیت ها در قالب شرکت های غیر تجاری به ثبت رسانده شوند. برای تشکیل این موسسات حداقل به دو نفر عضو نیاز می باشد و ذکر سرمایه به هر میزان مجاز می باشد.

این موسسات خود به دو بخش تقسیم می شوند که عبارت می باشند از:

1- موسسات غیر انتفاعی :  به موسساتی که به منظور جلب منفعت خود تشکیل شده و منافع میان شرکا توزیع نمی شود ، موسسه غیر انتفاعی گفته می شود. موسسات خیریه ، انجمن های اسلامی و تخصصی احزاب و صندوق های قرض الحستنه و گروهایی سیاسی نمونه هایی از موسسات غیر انتفاعی می باشند.

2- موسساتی که به منظور جلب منافع مالی ایجاد شده و این موسسات منافع خود را میان اعضا و سایرین تقسیم می کنند. کانون های فنی ، حقوقی و موسساتی که دارای آرمان هایی در در راستای ارائه خدمات شهری مانند نظافت و فضای سبز می باشند ، نمونه هایی از این موسسات می باشند.

چگونگی ثبت شرکت تضامنی در قزوین

شرکت تضامنی به شرکتی گفته می شود که در آن نام یکی از شرکا در عنوان گزیده شده برای شرکت لحاظ شده است و این فرد متحمل ضرر و زیان های احتمالی و پیش آمده خواهد بود ، این فرد سهامداری می باشد که نامش در عنوان و نام شرکت قید شده است.

چگونگی ثبت شرکت نسبی در قزوین

در این نوع از شرکت ها ، سهم هر کدام از سهامداران به اندزه سرمایه ای می باشد که در اختیار شرکت می گذارند . شرکت های نسبی را تنها در ایران می توان به ثبت رساند. و در دیگر کشور ها ثبت این نوع از شرکت ها بی معنی می باشد.

مراحل مختلف ثبت شرکت در قزوین

جهت ثبت شرکت در قزوین ، فرد متقاضی باید بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز ، به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نموده و نسبت به انجام مراحل ثبت شرکت اقدام نماید.
بر اساس گام های مشخص شده به وسیله سامانه ، مراحل ثبت شرکت در قزوین به شکل زیر می باشد:

 • در نخستین گام باید به قسمت پذیرش درخواست شرکت مراجعه گردد. و سپس اطلاعاتی شناسایی فرد متقاضی در این قسمت درج شود.
 • نام های درخواستی جهت انتخاب نام شرکت به ترتیب اولویت آن ها است.
 • باید اقدامات مورد نیاز برای مشخص نمودن موضوع فعالیت شرکت را انجام دهید.
 • اسامی اعضاء شرکت را به ترتیب با اطلاعات دقیق وارد کنید.
 • مشخص نمودن سهام هر یک از شرکا
 • درج کردن سمت هر کدام از افراد در شرکت، اگر نماینده و یا وکیل در شرکت حضور داشته باشد باید مشخصات وی نیز حتما وارد شود.
 • معرفی نمودن شعبه های شرکت
 • قرار دادن اساسنامه شرکت
 • ارسال مدارک
 • بعد از تایید کلیه مدارک ، شما شماره ثبت شرکت را دریافت خواهید نمود.