نگهداری حیوانات در ساختمان

نگهداری حیوانات در ساختمان

نكات كاربردي در آپارتمان: نگهداری حیوانات در قسمت ‌های مشترک ممنوع است.

طبق قانون، قسمت‌های مشترک ساختمان شامل: پشت ‌بام، راه ‌پله ‌ها، راهرو ها، حیاط و پارکینگ است که کسی حق نگهداری هیچگونه حیوانی اعم از اهلی و وحشی را در این قسمت ‌ها ندارد و نگهدارنده حیوان در این قسمت‌ها مجرم بوده و می‌ توان علیه وی شکایت کرد.

نگهداری حیوانات در قسمت‌ های اختصاصی آپارتمان با رعایت دو ضابطه مشکلی ندارد؛ اول آنکه از نظر مقررات و قوانین بهداشت ایجاد بیماری نکند و دوم آنکه برای همسایه ‌ها ایجاد مزاحمت ننماید. در صورت بروز هر کدام از این دو مورد شخص نگهدارنده حیوان طبق قانون مجرم می‌ باشد و سایر همسایه‌ ها می‌ توانند از او شکایت کنند.

درصورتی‌ که بين ساكنان مجتمع اختلاف باشد بهترين راه‌حل رجوع به قوانين موجود در اساسنامه هیات ‌مدیره مجتمع است و راه‌ حل ديگر کسب نظر اكثريت ساكنان ساختمان است. به این شکل که اگر شخص مرغ یا پرنده ای داشته باشد که باعث ایجاد بیماری نیوکاسل شود و یا سگی داشته باشد که گاه‌ و بیگاه پارس می ‌کند و موجبات آزار همسایه ‌های دیگر را فراهم می‌کند اول مدیر به وی تذکر می‌دهد و اگر تذکر مدیر و اخطار ها اثر گذار نبود ، طرح شكايت به مراجع قضایی راه ‌حلی است که سودمند خواهد بود. 

موسسه ثبتی ذهن ناب آمادگی برای هر نوع مشاوره را دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *