هزینه ها و قیمت ارائه خدمات ثبتی همیشه مهترین مسئله برای متقاضی ثبت شرکت است . سوالاتی که ذهن فرد متقاضی را در رابطه با هزینه های ثبتی مشغول کرده است می تواند این موارد باشد : تعرفه و هزینه ثبت شرکت چقدر است ؟ هزینه و قیمت ثبت شرکت در سال ۹۹ صفر تا صد چقدر تمام می شود ؟ و سوالاتی از این قبیل که در زیر می توانید با مطالعه دقیق مطلب به پاسخ سوالات خود برسید.

همانطور که گفته شد ؛ برای تمامی متقاضیان یکی از مهمترین اقدامات بررسی و تخمین هزینه ثبت شرکت و داشتن اطلاعات دقیق از مراحل انجام ثبت شرکت است . لذا اگر متقاضیان ثبت شرکت یا برند اطلاعات کافی در این موارد را نداشته باشند بهتر است از یک موسسه ثبتی معتبر کمک بخواهند.

مطمئن باشید با مطالعه این بخش از صفر تا صد تمام هزینه های ثبت شرکت در سال ۹۹ مطلع خواهید شد. و مهمتر اینکه هیچ شرکتی نمی تواند هزینه اضافی از شما دریافت کند , با ما باشید.

هزینه ثبت شرکت در سال 99

ارزانترین هزینه ثبت شرکت در سال ۹۹ تهران

ثبت شرکت و برند و یا هر کار ثبتی دیگر یک کار خدماتی است و هزینه ثبت شرکت نیز شامل هزینه خدمات است نه یک کالا که قیمت مشخصی داشته باشد . لذا هزینه های ثبت شرکت ثابت نیستند و بیشترین هزینه ای که شامل می شود هزینه های مربوط به واریز به ادارات و روزنامه ها جهت درج آگهی تاسیس شرکت می باشد . قسمتی نز در نهایت هزینه خدمات موسسه ثبتی می باشد .

موسسه ثبتی ذهن ناب با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات ثبتی توانسته است همیشه مشتریان خود را راضی نگهدارد . از این رو برای اینکه بتوانید با خیالی آسوده کار ثبت شرکت خود را پیگیر باشید آن را به ما بسپارید . هزینه ثبت شرکت شامل موارد زیادی است و فاکتورهای مختلفی در تعیین آن تاثیر گذار هستند .

همچنین برای ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت مسئولیت با محدود هزینه ثبت شرکت متفاوت است و این بستگی به پیچیدگی کارهای اداری و آیین نامه های ثبت شرکتها مربوط می شود .

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت با بهترین متخصصین امور ثبتی

به دلیل تخصص بالای کارشناسان ما در موسسه ثبتی ذهن ناب در امور ثبت شرکت که به صورت مستمر با انجام این امور می پردازند لذا در کمترین زمان و پایین ترین هزینه ؛ ثبت شرکت شما را انجام خواهند داد.

همچنین موسسه ثبتی ذهن ناب کار ثبت شرکت شما را از صفر تا صد انجام می دهد و برای این کار هزینه ثبت شرکت و برند را در ابتدا با متقاضی تعیین می کنند و در طی کار هیچ نوع هزینه ای به آن اضافه نخواهد شد . سعی می کنیم در ادامه به صورت تفکیک شده هزینه ثبت شرکت برای هر نوع شرکت را بیاوریم .

بطور کلی انواع شرکت هایی که در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری قابل ثبت می باشند به شرح زیر هستند :

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت سهامی عام
 • ثبت شرکت سهامی خاص
 • ثبت شرکت تضامنی
 • ثبت شرکت تعاونی
 • ثبت موسسه غیر تجاری
 • ثبت شرکت نسبی
 • ثبت شرکت مختلط سهامی
 • ثبت شرکت مختلط غیر سهامی

باید توجه داشت که تمامی مواردی که در بالا اشاره شد در حال حاضر قابل ثبت در اداره ثبت شرکت ها می باشند و برای انجام امور ثبتی هر کدام هزینه های متفاوتی را می طلبد. شما می توانید برای آگاهی بیشتر در رابطه با هزینه ثبت شرکت و برند با مشاور ما در موسسه ذهن ناب تماس بگیرید .

هزینه ثبت شرکت بر اساس ترتیب مراحل ثبتی

هزینه تعیین نام

اولین مرحله ثبت شرکت تعیین نام آن است که به این معنا که ۵ نام برای شرکت انتخاب می شود که یکی از این ۵ مورد تایید و قابلیت ثبت خواهد داشت . باید توجه داشته باشیم که اسامی که انتخاب می شوند باید ریشه فارسی داشته باشند و حداقل ۳ سیلابی باشند . همچنین باید توجه داشته باشیم که قبلا این نام ثبت نشده باشد . برای تعیین نام نهایی شرکت باید هزینه حق النام پرداخت شود و درنهایت فیش واریزی به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.

هزینه پستی

بعد از تعیین نام شرکت و در زمان تکمیل مدارک باید از طریق باجه های پستی موجود در هر شهر اقدام به ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها کرد که هر یک از این دفاتر هزینه ای مختلفی بسته به وزن و تعداد اوراق ارسالی تعیین می کنند .

هزینه حق الثبت

هزینه حق الثبت هر شرکت توسط اداره ثبت شرکتها محاسبه می شود .

هزینه حق الدرج

باید توجه داشت که ثبت شرکت در دو نوبت آگهی می شود (روزنامه) در مرحله ابتدایی روزنامه محلی است که هزینه آن در اداره ثبت شرکتها پرداخت می شود و مرحله دوم در روزنامه رسمی کل کشور است که هزینه آن نیز به صورت اینترنتی و از طریق سامانه روزنامه رسمی پرداخت می شود.

هزینه روزنامه رسمی

پس از ثبت شرکت و پرداخت حق الدرج در روزنامه محلی باید نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت نیز از طریق سامانه روزنامه رسمی کشور اقدام شود .جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه و انجام آگهی در روزنامه رسمی شرکت می توانید با کارشناس ما در موسه ثبتی ذهن ناب تماس بگیرید .

هزینه پلمپ دفاتر شرکتها

بعد از ثبت شرکت و پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت به مدت یک ماه فرصت دارد تا اقدام به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری و اخذ آن ها کند. هزینه دفاتر کل و روزنامه و نیز دفتر دارایی با توجه به تعداد برگه های آنها که ۵۰ یا ۱۰۰ و یا ۲۰۰ برگی یا بیشتر باشد در واحد های ثبتی مختلف متفاوت است.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص شامل موارد زیر می باشد :

 • حق الوکاله وکیل و حق الثبت شرکت سهامی خاص.
 • تنظیم اوراق مربوط به ثبت شرکت سهامی خاص از جلمه اساسنامه و اظهارنامه و متن صورتجلسات می باشد.
 • ورود سیستمی کلیه اوراق تنظیم شده.
 • پرداخت هزینه روزنامه های رسمی و روزنامه کثیرالانتشار شرکت ثبت شده سهامی خاص.
 • تنظیم و ثبت اشخاص حقوقی شرکت از جمله معرفی نامه اشخاص حقوقی و استعلام های مربوطه برای اشخاص حقوقی.
 • تنظیم و ثبت کد فراگیر اشخاص غیر ایرانی.
 • ثبت شرکت سهامی خاص در شهرستان ها و شهر هایی به جزء تهران با هزینه کمتر و بدون وکیل انجام می شود.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

هزینه خدمات ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای فرد متقاضی ثبت با سرمایه حداقل ۱۰۰ هزار تومان به شرح زیر می باشد :

 • حق الوکاله وکیل و حق الثبت شرکت با مسئولیت محدود.
 • تنظیم اوراق مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود از جلمه اساسنامه و اظهارنامه و شرکتنامه و متن صورتجلسات می باشد.
 • ورود سیستمی کلیه اوراق تنظیم شده.
 • پرداخت هزینه روزنامه های رسمی و روزنامه کثیرالانتشار شرکت ثبت شده با مسئولیت محدود.
 • تنظیم و ثبت اشخاص حقوقی شرکت از جمله معرفی نامه اشخاص حقوقی و استعلام های مربوطه برای اشخاص حقوقی.
 • تنظیم و ثبت کد فراگیر اشخاص غیر ایرانی.
 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهرستان ها و شهر هایی به جزء تهران با هزینه کمتر و بدون وکیل انجام می شود.

توجه داشته باشید که موسسه ثبتی ذهن ناب کار ثبتی شما را با کمترین هزینه و در اسرع وقت بطور میانگین در ۱۰ روز انجام می دهد .
نکته مهم :
هزینه درج آگهی تاسیس شرکت در زونامه های رسمی و کثیر النتشار بر اساس موضوع فعالیت شرکت متفاوت است و از ۱۵۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان متغیر می باشد .
نکته مهم :
موسسه ثبت شرکت ذهن ناب در ابتدای عقد قرارداد یک هزینه اعلام می کند و تا انتهای یک ریال به این هزینه اضافه نخواهد شد . این نکته بسیار مهم است و متقاضیان ثبت شرکت باید به این توجه ویژه داشته باشند .

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

هزینه ثبت موسسه غیر تجاری

هزینه های ثبت موسسه غیرتجاری به شرح زیر می باشد:

 • حق الوکاله وکیل و حق الثبت موسسه غیر تجاری.
 • تنظیم اوراق مربوط به ثبت موسسه غیر تجاری از جلمه اساسنامه و اظهارنامه و متن صورتجلسات می باشد.
 • ورود سیستمی کلیه اوراق تنظیم شده.
 • پرداخت هزینه روزنامه های رسمی و روزنامه کثیرالانتشار موسسه ثبت شده غیر تجاری.
 • تنظیم و ثبت اشخاص حقوقی موسسه از جمله معرفی نامه اشخاص حقوقی و استعلام های مربوطه برای اشخاص حقوقی.
 • تنظیم و ثبت کد فراگیر اشخاص غیر ایرانی.
 • ثبت موسسه غیر تجاری در شهرستان ها و شهر هایی به جزء تهران با هزینه کمتر و بدون وکیل انجام می شود.

سخن ما در این زمینه :

توجه داشته باشید کلیه زمان در نظر گرفته ثبت شرکت سهامی خاص در زمانی بین ۳ الی ۱۰ روز کاری انجام می شود و هیچ فرقی ندارد که چه تعداد عضو و سهامدار ٬ چه مقدار سرمایه و چه مقدار سهم داشته باشند. این زمان از تحویل و تکمیل اوراق به موسسه حساب می شود.

در صورتی که تمایل به تاسیس هر نوع شرکت و موسسه غیر تجاری دارید و این افتخار را می خواهید به موسسه ثبتی ذهن ناب بدهید ٬ فرم زیر را پرینت گرفته و تکمیل کنید و با مدارک هویتی اعضاء و بازرسین برای موسسه توسط ایمیل یا فایل ضمیمه زیر ارسال کنید تا در سریعترین زمان و بهترین کیفیت شرکت و موسسه شما به ثبت برسد.

مدت زمان تاسیس موسسه غیر تجاری

توجه داشته باشید کلیه زمان در نظر گرفته برای تاسیس شرکت  و موسسه غیر تجاری زمانی بین ۵ الی ۱۵ روز کاری انجام می باشد و هیچ فرقی ندارد که چه تعداد عضو , چه مقدار سرمایه , چه مقدار سهام و چه تعداد سهامدار داشته باشد. این زمان از تحویل و تکمیل اوراق و صورتجلسه مهر و امضاء شده به موسسه حساب می شود. برای اطلاع از قیمت ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری بعد از تکمیل و ارسال فرم فوق حتماً با موسسه ثبتی ذهن ناب تماس حاصل فرمایید تا تفاوت را احساس کنید.

پاسخ سوالات متداول هزینه ثبت شرکت

آیا نوع شرکت در هزینه های ثبتی تاثیر گذار است ؟

در ثبت شرکت نوع شرکتی که ثبت می شود تاثیر زیادی در هزینه های ثبتی ندارد , مواردی مانند نیاز به مجوز و یا طولانی بودن موضوع شرکت , میزان سرمایه شرکت , تعداد شرکا و … در هزینه ثبت شرکت تاثیر گذار است .

هزینه های ثبت شرکت شامل چه مواردی است ؟

هزینه های ثبت شرکت شامل : استعلام نام شرکت و ثبت آن , هزینه تنظیم اساسنامه ثبت شرکت , هزینه های آگاهی های ثبتی , هزینه دریافت کد اقتصادی , هزینه پلمپ دفاتر تجاری , هزینه ارسال مدارک با پست , هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و …

میزان سرمایه شرکت در هزینه ثبت شرکت تاثیر دارد ؟

سرمایه شرکت در هزینه ثبت شرکت تاثیر گذار می باشد. هر چقدر سرمایه شرکت بیشتر باشد حق الثبت ان بیشتر می باشد. . ولی توجه داشته باشید با بیشترین سرمایه مد نظر حق الثبت بیشتر از ۴،۰۰۰،۰۰۰ ریال نمی شود. به عنوان مثال سرمایه ۱۰ میلیارد تومانی حق الثبت حدود ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال دارد.

هزینه آگهی های ثبت شرکت چقدر است ؟

روزنامه رسمی نرخ ثابت دارد و هر کادر ان بابت چاپ مبلغ ۸۰۰،۰۰۰ ریال می باشد. با توجه به میزان حجم اگهی متقاضی قیمت روزنامه تغییر میکند. در روزنامه کثیر الانتشار علاوه بر حجم اگهی هزینه چاپ متفاوت می باشد. به عنوان مثال هزینه چاپ هر کادر روزنامه ابرار مبلغ ۸۵۰،۰۰۰ ریال می باشد و هزینه چاپ روزنامه اطلاعات هر کادر حدود ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال می باشد.

[تعداد: 15   میانگین: 4.7/5]
9 پاسخ
 1. مهدی نیا
  مهدی نیا گفته:

  لطفا اگه براتون مقدور هست لیست هزینه هایی که از ابتدا تا انتهای ثبت شرکت انجام می شود را بذارید . مثلا برای ثبت شرکت سهامی خاص چه کارهایی انجام می شود و هر کدام چه هزینه هایی دارد . در اصل ریز هزینه های تاسیس یک شرکت از صفرتا صد .
  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  • کامیار کبریتی
   کامیار کبریتی گفته:

   با سلام
   هزینه های ثبت یک شرکت شامل موارد زیر می باشد:
   ۱. تنظیم و ثبت اوراق تاسیس توسط موسسه
   ۲. وکالت پرونده و پرداخت حق التمبر در صورتی که پرونده توسط وکیل پیگیری شود.
   ۳. پرداخت حق الثبت سرمایه در اداره ثبت شرکت ها
   ۴. پرداخت مبلغ تعیین و تائید نام در اداره ثبت شرکت ها
   ۵. پرداخت روزنامه رسمی و کثیر الانتشار طبق تعداد کادر چاپی و انتخاب روزنامه کثیر الانتشار
   ۶. پرداخت پلمپ دفاتر سال جاری و سال آینده شرکت

   پاسخ
  • کامیار کبریتی
   کامیار کبریتی گفته:

   با سلام
   هزینه های ثبت یک شرکت شامل موارد زیر می باشد:
   ۱. تنظیم و ثبت اوراق تاسیس توسط موسسه
   ۲. وکالت پرونده و پرداخت حق التمبر در صورتی که پرونده توسط وکیل پیگیری شود.
   ۳. پرداخت حق الثبت سرمایه در اداره ثبت شرکت ها
   ۴. پرداخت مبلغ تعیین و تائید نام در اداره ثبت شرکت ها
   ۵. پرداخت روزنامه رسمی و کثیر الانتشار طبق تعداد کادر چاپی و انتخاب روزنامه کثیر الانتشار
   ۶. پرداخت پلمپ دفاتر سال جاری و سال آینده شرکت

   پاسخ
 2. حسینی
  حسینی گفته:

  سلام
  هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است ؟ و اینکه اگه لطف کنید تعرفه ها تون رو در سایت قرار بدید ممنون میشم .

  پاسخ
  • ذهن ناب
   ذهن ناب گفته:

   هزینه ثبت شرکت همانطور که در بالا هم بهش اشاره کردیم . یک هزینه خدماتی است و از طرفی به برخی از عوامل مرتبط است مثلا موضوع شرکت , توضیحات اساسنامه و … لذا برای اینکه بتوانیم بهترین خدمات را ارائه کنیم پیشنهاد ما این هست که شماره خودتون را در فرم بالای صفحه سمت چپ در سایدبار سایت وارد کنید تا بتوانیم در اسرع وقت با شما تماس بگیریم تا توضیحات کاملارائه نماییم . یا اینکه می توانید با شماره های تماس ما در انتهای سایت (۰۹۱۲۲۹۳۸۲۱۸ – ۰۲۱۸۸۶۶۰۵۸۱) تماس بگیرید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *